Nazwa pochodzi od leżących na trasie baśniowych zamków, niezwykle klimatycznych miasteczek i wspaniałych sielskich krajobrazów. Trasa Romantyczna cieszy się niezmiennym zainteresowaniem bikerów z całego świata.

Nie jest to wprawdzie typowa droga motocyklowa, brak na niej pompujących adrenalinę zakrętów i mrożących krew w żyłach urwisk, ale również ona może dostarczyć nam mnóstwa wrażeń.

Podczas podróży z północy na południe, krajobraz stopniowo zmienia się. Początkowe łagodne niziny Würzburga poprzecinane wstęgami rzek łąki i lasy, wypierane są przez coraz bardziej surowe i majestatyczne góry. Koniec Trasy w Schwangau w niczym nie przypomina już jej początku.

Oprócz ogromnej ilości wspaniałych zamków na Trasie Romantycznej znajdziemy także warte zwiedzenia urokliwe średniowieczne miasteczka, liczne muzea, winnice, festiwale i niezliczoną wprost liczbę restauracji oferujących lokalne przysmaki. Trasa Romantyczna to wspaniałe miejsce na romantyczną podróż we dwoje.

Trasa Romantyczna – INFORMACJE

Długość trasy 420 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość bd

Serpentyny nie

Stopień trudności łatwy

 

Trasa Romantyczna – film (od 18:22)

Trasa Romantyczna – mapa


Wyświetl większą mapę

2 KOMENTARZE

  1. Zaproponowalbym Südliche Weinstraße (polodniowa droge winna), pomiedzy Neustadt an der Weinstrasse a Annweiler w Pfalzu w niemczech. Bardzo duzo zakretow, piekne widoki na winnice i romantyczne wioseczki po drodze. Caly czas jedzie sie zboczem Wasgau i spoglada sie przez winorosla na doline renu.
    Kilka razy ja juz przejechalem :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.