[sam id=”24″ codes=”true”]Passo Gardena to wspaniała propozycja dla wszystkich kochających dwa kółka – zarówno tych zmotoryzowanych jak i rowerzystów. Dostojne Dolomity zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników.

Passo Gardena to wysokogórska przełęcz w północno-zachodnich Dolomitach. Miejsce to jest szczególnie lubiane przez motocyklistów, rowerzystów i miłośników trekkingu. Wysokie szczyty tych wapiennych gór warte są wydania każdej złotówki. Górskie powietrze i piękno natury pozostawi niezapomniane wrażenia. Jeżeli macie tylko wolne miejsce na dobre buty górskie to koniecznie je ze sobą zabierzcie.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Passo Gardena(3)

Przełęcz wspina się na wysokość 2136 m. npm. Podróż warto rozpocząć w mieście Ponte Gardena na zachód od przełęczy. Droga SS242 i SS243 prowadzi aż do najwyższego punktu trasy. Po drodze czeka was wiele frajdy na licznych agrafkach. Długość przejazdu wynosi 50 km, trasa kończy się w Arabba. Warto jednak wrócić do rozjazdu dróg SS242 i SS243. Z tego miejsca wiedzie kręta droga do miasteczka Canazei.

Passo Gardena(1)

Średnie nachylenia trasy to 5 %. Pokryta ona jest w całości dobrym asfaltem. Zdarzają się jednak odcinki bardzo wąskie dlatego uważajcie na nadjeżdżające samochody, których w sezonie letnim nie brakuje. Problemem może okazać się również znalezienie miejsca parkingowego ponieważ wiele parkingów wykupionych zostało przez okoliczne hotele. Ratunkiem będzie postój na poboczu. Po drodze napotkacie wielu rowerzystów – to właśnie tutaj odbywa się część rajdu Maratona dles Dolomites.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Passo Gardena(4)

Passo Gardena – informacje

Długość trasy – 50 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 5 %

Maksymalna wysokość – 2136 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – łatwy

Passo Gardena – mapa

Passo Gardena – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.