Reklama

Magistrala Adriatycka to jedna z piękniejszych dróg w Europie. Bywa zatłoczona i głośna, bywa również cicha i spokojna. Skrywa wiele niezwykłych odcinków. Jednym z nich jest piękna nadmorska szosa z Senj do Prizny.

Odcinek ten często jest pomijany przez podróżujących na południe Chorwacji. Leży z dala od autostrady E71 łączącej północ z południem kraju. Aby się do niego dostać trzeba na zjeździe Žuta Lokva odbić w krętą drogę nr 23.

droga motocyklowa w chorwacjiOdcinek z Senj do Prizny biegnie po stromym adriatyckim brzegu, co zapewnia niesłychane wprost widoki. Możemy podziwiać całą plejadę chorwackich wysp – od Krk, przez Prvic, Sveti Grgur, Goli Otok, Rab aż do Pag. Z uwagi na położenie ten fragment magistrali adriatyckiej to jedna z najpiękniejszych dróg motocyklowych w Chorwacji.

droga motocyklowa w chorwacjiDroga wije się łagodnymi zakrętami co rusz odsłaniając miejsca, które aż proszą się o fotografowanie. Nie brakuje też ciekawych rozwiązań inżynieryjnych – wiaduktów, tuneli i innych ciekawych elementów infrastruktury.

Reklama

droga motocyklowa w chorwacjiNawierzchnia jest w stanie niemal idealnym, uważać trzeba tylko na wiejące czasem silne wiatry i dość niefrasobliwie jeżdżących chorwackich kierowców.

Droga Senj-Prizna – informacje

Długość trasy: 49 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

Droga Senj-Prizna – mapa

Droga Senj-Prizna – film

Droga Senj-Prizna – galeria

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.