Baggery na sportowo. Limitowane Harleye Fast Johnnie z kolekcji Enthusiast

-

Czy motocykle Harley-Davidson muszą być stateczne i eleganckie? Nie muszą, choć oczywiście mogą i najczęściej są. Dla zwolenników sportowej strony maszyn z Milwaukee powstała limitowana linia baggerów Fast Johnnie z kolekcji Enthusiast, inspirowana amerykańskimi autami typu muscle car. Ten specjalny schemat malowania będzie dostępny dla modeli Low Rider ST, Street Glide ST i Road Glide ST z rocznika 2023.

Harley-Davidson celebruje kulturę muscle car i jej wyścigowe dziedzictwo, wprowadzając motocykle Fast Johnnie, czyli dodatkową stylizację dla rocznika 2023, w nowej kolekcji Enthusiast. Ten specjalny schemat malowania w kolorze Blue Fuse z białymi wyścigowymi paskami jest oferowany jako fabryczna opcja w trzech modelach Harley-Davidson 2023: Low Rider ST, Street Glide ST i Road Glide ST. Produkcja tych maszyn jest ograniczona do łącznie nie więcej niż 2000 modeli na całym świecie.

Harley-Davidson Street Glide ST 117 2022 – przypakowany miejski tourer [test, dane techniczne, cena]

Maszyny z kolekcji Enthusiast są hołdem dla motocyklistów-pasjonatów Harley-Davidson oraz są inspirowane ich historiami i dziedzictwem. Schemat malowania Fast Johnnie nawiązuje do kultowych motywów stylistycznych samochodów typu muscle car i pony z lat 60. i 70. – kontrastujące paski „wyścigowe” na odważnym kolorze podstawowym oraz symboliczny znak lub logo włączone do pakietu graficznego. Te elementy służyły do stworzenia oczywistej wizualnej różnicy między wersją podrasowanego samochodu o wysokich osiągach a wersją standardową tego samego modelu.

Na zbiorniku i przednim błotniku napis „Harley-Davidson” zastępuje jeden z cieńszych pasków. W zależności od modelu motocykla, pasy są nakładane na oba błotniki, górę i bok zbiornika paliwa, owiewkę oraz panele boczne i kufry. Logo kolekcji Enthusiast znajduje się na tylnym błotniku.

Baggery na sportowo. Limitowane Harleye Fast Johnnie z kolekcji Enthusiast

Historia małej świnki

Postać świnki Fast Johnnie umieszczona po lewej stronie zbiornika paliwa pojawia się również na motocyklach zespołu fabrycznego Harley-Davidson Screamin’ Eagle ścigających się w serii MotoAmerica King of the Baggers. Grafika została zainspirowana historią prosiaka o imieniu Johnnie adoptowanego w 1920 roku przez kierowcę wyścigowego Harleya-Davidsona i członka słynnej ekipy Wrecking Crew, Raya Weishaara, który stał się maskotką zespołu. Prosiaczek często siedział na zbiorniku paliwa podczas zwycięskiego okrążenia motocykla po wyścigu i jest też zwykle uważany jako źródło nazwy „Hog” używanej do dziś w Harley-Davidson.

Więcej informacji o motocyklach Harley-Davidson znajdziecie na stronie www.harley-davidson.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY