Motocykl MGC N3 z 1920 roku w oryginalnym malowaniu będzie przedmiotem aukcji, którą przeprowadzi dom aukcyjny Bonhams. Licytacja unikatowego jednośladu odbędzie się 6 lutego 2014 r. w Paryżu podczas wystawy Retromobile.

Nazwa MGC znana jest tylko najbardziej zagorzałym miłośnikom zabytkowych motocykli. Twórcą marki był konstruktor Marcel Giuguet, który wsławił się wieloma znakomitymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi zresztą do dziś. Jego marzeniem było uczynienie motocykli lżejszymi i sztywniejszymi, co osiągał stosując w swoich konstrukcjach odlewy aluminiowe.

MGC N3 jest jednym z 56 ocalałych motocykl tej marki. Napędza go silnik JAP o pojemności 350 cm3 z podwójnym wydechem. Moc przekazywana jest na tylne koło za pomocą trzybiegowej przekładni. O sportowej naturze tego motocykla świadczą niewielki, 11 litrowy zbiornik paliwa i obniżone końcówki kierownicy.

Rewolucyjny projekt Marcela Giugueta (MGC) trapiły problemy z jakością odlewów aluminiowych, których technologia w latach 20. pozostawiała wiele do życzenia. Inne typowe problemy tych motocykli to przeciekające zbiorniki paliwa i pękające ramy, które stały się gwoździem do zagłady jednośladów spod znaku MGC. Właściciele często oddawali uszkodzone motocykle na złom by odzyskać część pieniędzy z bardzo drogiego aluminium użytego w konstrukcji motocykla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.