Około 25% akcji włoskiego producenta luksusowych motocykli – MV Agusty kupi w najbliższej przyszłości koncern Daimler, siostrzana spółka firmy Mercedes-Benz. Taką informację uzyskała gazeta Suddeutsche Zeitung.

O pierwszych planach przejęcia pakietu mniejszościowego MV Agusty wiadomo było już w lipcu. Ostatnio pojawiło się w tej sprawie więcej konkretów – Suddeutsche Zeitung, jedna z największych niemieckich gazet dotarła do informacji, że Daimler zamierza kupić 25% akcji włoskiego producenta za kwotę koło € 30 milionów euro (126 milionów zł).

[sam id=”11″ codes=”true”]

Daimler zaledwie dwa lata wcześniej pożegnał się z marką Ducati, która została przejęta przez konkurencyjny koncern Audi z grupy Volkswagena. Ogromny potencjał motocyklowych marek premium oraz sukcesy sprzedażowe Ducati zachęciły zarząd Daimlera do ponownego zainteresowania się branżą jednośladową.

MV Agusta Dragster (30)MV Agusta to wciąż niszowy producent ekskluzywnych i niezwykle wysmakowanych stylistycznie motocykli, wyposażonych w najnowocześniejsze technologie. Problemem jest jednak niespójna polityka marketingowa – zdarza się, że po oficjalnej prezentacji model nie trafia do sprzedaży, tylko jest przez wiele miesięcy dopracowywany.

MV Agusta Turismo Veloce (1) Tak stało się ze znakomitym turystykiem Turismo Veloce, który wciąż jest niedostępny mimo, że od jego prezentacji minął niemal rok. Mamy nadzieję, że bliska współpraca z dobrze zorganizowanymi Niemcami przełoży się na większą dostępność motocykli MV Agusty na rynku.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.