USA: strzelanina podczas festiwalu motocyklowego. Jeden zabity, wielu rannych

-

Kolejne niepokojące informacje, dotyczące motocyklistów w USA. Podczas festiwalu motocyklowego w mieście Fresno w Kalifornii doszło do strzelaniny. W jej rezultacie jedna osoba zginęła, a co najmniej 12 jest rannych.

Według lokalnych mediów do strzelaniny doszło dwa dni temu o drugiej w nocy, podczas corocznego festiwalu motocyklowego w klubie dla bikerów Soul Brothers. W samym klubie znajdowało się wtedy ponad 500 motocyklistów z kilku stanów.

Po rozpoczęciu strzelaniny na miejsce skierowano 100 policjantów, ich liczbę wkrótce podwojono. Wtedy, według policji, rozpoczęła się masowa ucieczka motocyklistów z miejsca zdarzenia, choć kilkudziesięciu z nich udało się zatrzymać.

Strzelanina w klubie – materiał lokalnej telewizji

Ofiarę strzelaniny, 18-letniego motocyklistę Dejuana Gladneya oraz większość rannych znaleziono w największej sali klubu, gdzie odbywał się koncert. .

Klub Soul Brothers od kilkudziesięciu lat jest kultowym miejscem spotkań kalifornijskich motocyklistów. Dwa razy w roku, wiosną oraz właśnie jesienią, organizowane są tu motocyklowe festiwale – zloty, w których bierze udział nawet ponad 1000 motocyklistów.

Po głośnym incydencie z Range-Roverem to już drugie opisywane przez media zdarzenie, w którym w kontekście przemocy wymienia się środowisko motocyklistów. Jak podkreślają miejscowe gazety, z pewnością zaszkodzi to wizerunkowi motocyklisty w amerykańskim społeczeństwie i może pociągnąć za sobą zaostrzenie przepisów, dotyczących motocykli.

Miejsce zdarzenia

(kliknij i powiększ mapę by zobaczyć miejsce strzelaniny w street view)


Wyświetl większą mapę

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY