W przyszłym roku kultowe motocykle Ural zostaną unowocześnione. Wprowadzony przez producenta pakiet ulepszeń dotyczy na razie dwóch modeli: Ural Patrol z fabrycznie montowanym bocznym wózkiem oraz Ural Solo ST, bez wózka.

Najistotniejsza zmiana to elektroniczny systemu wtrysku paliwa, w który wyposażony zostanie teraz dwucylindrowy silnik Urala o objętości  745 ccm. Lista zmian jest jednak bardzo długa i liczy aż 150 punktów. Wiele z nich związanych jest z elektroniką, m.in. nowy system kontroli poziomu paliwa czy współpracujące z konsolą czujniki, umieszczone w kilku miejscach.

Inne modyfikacje to hydrauliczny amortyzator skrętu, włoski system hamulcowy oraz nowa miska olejowa. Deska rozdzielcza wykonana zostanie z tworzywa sztucznego, choć wygląd zewnętrzny motocykla ma pozostać bez zmian. Producent zapewnia też, że klasyczny komputer pokładowy nie będzie montowany.

Przez kilkadziesiąt lat Ural produkowany był bez poważniejszych modernizacji. Nie miało to wpływu na jego popularność – surowy wygląd i archaiczne rozwiązania techniczne zyskiwały wielu zwolenników, również w innych krajach. W USA Ural stał się wręcz motocyklem kultowym, a jego sprzedaż w tym kraju wciąż rosła.

1 KOMENTARZ

  1. …długie macki surowych norm czystości dosięgły już chyba wszystkich ,skończywszy na takich ortodoksach jak KTM , HD czy prezentowany URAL.Choć nie jestem zwolennikiem upychania zbędnej elektroniki w motocyklach(i nie tylko) tu jednak również się poddaje i to z wyboru ,bynajmniej nie tylko z uwagi na ekologię a możliwości które się z owym wiążą .Zawsze bezproblemowo można “zaszczepić jakiegoś robala” ,boxa ,power-comandera oraz im podobne ,podnosząc tym samym w prosty sposób możliwości sprzęta o parę kucy.Z drugiej strony własne nasze możliwości ingerencji czy naprawy maleją adekwatnie do stopnia zaawansowania ,minęły czasy kiedy wystarczało jako takie obycie i kilka kluczy w garści co z pewnością było niemałym atutem w codziennej eksploatacji :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.