Pomimo wcześniejszych zapowiedzi nowy turystyczny cruiser Triumpha nie otrzyma przydomka Horizon. Producent zdecydował, że motocykl którego premierę przewidziano na przyszły rok zostanie nazwany Triumph America LT.

Nazwa America Horizon pojawiła się w dokumentach, jakie Triumph złożył w celu uzyskania homologacji. Jak słusznie zakładaliśmy, model ten będzie średnim turystycznym cruiserem w ofercie angielskiego producenta. W standardowym wyposażeniu znajdzie się turystyczna szyba, boczne kufry i oparcie pasażera. Do napędu posłuży rzędowy dwucylindrowy silnik o pojemności 865 cm3, który napędza także standardową wersję modelu America.

Wydaje się niemal pewne, że model America LT będzie pierwszym spośród nowej linii cruiserów Triumpha, których szpiegowskie zdjęcia zamieszczaliśmy. Spośród nowości warto wymienić system chłodzenia cieczą i zbliżenie stylistyczne do motocykli Harleya-Davidsona. Więcej szczegółów dotyczących modelu America LT i innych cruiserów Triumpha zostanie ujawnionych podczas zbliżających się targów EICMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.