Pojazd napędzany silnikiem pochodzącym z motocykla Honda VTR1000F Firestorm ustanowił nowy rekord świata prędkości… kosiarek do trawy. Tak, my też nie wiedzieliśmy, że ma miejsce rywalizacja na tym (dosłownie) polu.

Rekordowa kosiarka o nazwie Mean Mower została zaprezentowana latem zeszłego roku przez brytyjski oddział Hondy. Napędzana jest widlastym litrowym twinem pochodzącym ze sportowego motocykla VTR1000F Firestorm. Zapowiadano, że spokojnie osiągnie prędkość 160 km/h, w porywach do 215 km/h.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Test tych buńczucznych zapowiedzi odbył się w marcu w hiszpańskiej Tarragonie, pod okiem oficjalnych sędziów mierzących rekordy Guinessa. Do pobicia był poprzedni rekord, wynoszący 142 km/h. Ustanowiła go w 2010 roku kosiarka napędzana silnikiem Kawasaki.

mean-mower-2

Mean Mower uzyskał w pierwszym przejeździe prędkość 189 km/h, w drugim 186 km/h, co dało imponującą średnią 187 km/h i oczywiście nowy rekord. Nadmienić należy, że w celu udowodnienia, że zwycięski pojazd nie jest dajmy na to zakamuflowanym gokartem, kierowca musiał wykonać specjalną rundkę i ogolić mały trawnik. Czekamy na wyniki w konkurencji najszybciej rosnącej trawy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.