Umiejętność pokonywania zakrętów jest dla bikera sprawą kluczową. To właśnie one tak naprawdę ukazują przewagę motocykla nad samochodem. Jak zatem możemy nazwać kogoś, kto nie uznaje zakrętów podróżując na motocyklu?

Bohater naszego dzisiejszego filmu doświadcza zbiegu wielu błędów, które nieuchronnie muszą sprowadzić na niego katastrofę. Z błędów które popełnia można sporządzić bardzo długa listę, my poprzestańmy na  najważniejszych.

Po pierwsze – dosiada motocykla o zbyt dużej mocy jak na jego umiejętności (Honda CBR 1000). Po drugie – styl jazdy (nierówne tempo, chaotyczny tor) wskazuje na bardzo słabe umiejętności bikera. Po trzecie – zupełnie nie zna drogi, którą się porusza i po czwarte wreszcie – podróżuje w grupie innych niedoświadczonych i bezmyślnych kolegów, którzy nie zachowują szyku i prowokują do niebezpiecznych zachowań.

Mistrz prostej

Rezultatem takiej ilości błędów jest bliskie spotkanie z barierą energochłonną, które na szczęście kończy się tylko potłuczeniami. Ogromną korzyścią dla naszego mistrza prostej jest natomiast lekcja pokory, która przy następnej przejażdżce z nieodpowiedzialnymi kolegami będzie rozświetlać mroki jego braku doświadczenia.

ANALIZA WYPADKU

Warunki górskie winkle

Nawierzchnia asfalt

Motocykl Honda CBR1000

Pogoda dobra

Główny błąd zbyt szybki motocykl

Inne błędy panika, zły tor jazdy, zbyt duża prędkość, hamowanie w zakręcie, brak reakcji (przeciwskręt)

Konsekwencje potłuczenia, zniszczenia motocykla

2 KOMENTARZE

  1. … a moim zdaniem zapatrzył się na swój cień. Rozkojarzył się. Tak opisujecie te wszystkie zamieszczone kraksy jakbyście czytali w podświadomości. Wyrósł mu zakręt przed oczami i tyle. Nic mu się nie stało a moto szkoda. Na filmiku wcześniej widać tez nawiany na drogę piasek – to powinno było dać im wszystkim trochę do myślenia. A tak na marginesie piękna trasa – jak myślicie USA? … a czy na 250ccm dało by się przy tej prędkości wziąć ten zakręt? – wątpię. Fakt (a nie chiromancja) jest taki – brak dostosowania prędkości do warunków i zahamowanie w zakręcie co spowodowało postawienie motocykla i wyniesienie z zakrętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.