Nikon wprowadził niedawno do swojej oferty ciekawy aparat fotograficzny. AW1 może okazać się świetnym kompanem motocyklowej wyprawy – jest odporny na wodę, wstrząsy i ma wymienną optykę. I to nie byle jaką!

Nowy aparat z serii Nikon1 jest wodoodporny, mrozoodporny i wstrząsoodporny. Podczas motocyklowych wojaży to cechy niezwykle przydatne. Kiedy planujemy majówkę w Alpach, możemy być pewni zarówno ulewnych deszczy, jak i temperatur w okolicach zera stopni.

W aparacie Nikon 1 AW1 wykorzystano jednocalową matrycę, wystarczająco dużą do uwiecznienia cudów natury i inżynierii a jednak wystarczająco kompaktową by zmieścić ją w niewielkim korpusie aparatu.

Nikon 1 AW1 oferuje wymienną optykę, co oznacza możliwość zastosowania różnych obiektywów z serii Nikon 1. Jeśli jednak chcemy zachować wszystkie parametry odporności na czynniki zewnętrzne mamy do dyspozycji dwa dedykowane wodoodporne i wstrząsoodporne obiektywy.

Niezwykle ważną cechą, która przyda się motocyklowym podróżnikom jest bardzo szybki autofokus, który w dobrym oświetleniu jest w stanie złapać ostrość przejeżdżającego motocykla.

Nie znamy ceny Nikona AW1. W Stanach Zjednoczonych kosztuje niespełna 800 dolarów (2 400 zł).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.