Strzelanina z udziałem członków gangów na zlocie motocyklowym w USA. Trzy ofiary śmiertelne

-

W ubiegłą sobotę, 27 maja, na zlocie Red River Memorial Day Motorcycle Rally w stanie Nowy Meksyk doszło do wymiany ognia między członkami wrogich gangów motocyklowych. Trzy osoby zginęły, pięć jest rannych. Policja zidentyfikowała uczestników zdarzenia i postawiła im zarzuty, w tym rannym przebywającym obecnie w szpitalach.

Red River Memorial Day Motorcycle Rally to impreza motocyklowa z długą tradycją. W tym roku odbywała się już 41. edycja tego wydarzenia. Niestety święto motocyklistów zmieniło się w krwawą jatkę. Wszystko zaczęło się od sprzeczki kilku członków gangów Bandidos i Water Dogs. W pewnym momencie ktoś wyciągnął broń i zaczęła się strzelanina.

Gangi motocyklowe w Polsce? Czy naprawdę istnieją i działają na terenie naszego kraju?

Służby ratunkowe, które błyskawicznie pojawiły się na miejscu, zastały dwie martwe osoby oraz sześć rannych, z których jedna zmarła niedługo później w szpitalu. Cała ósemka to członkowie gangów. Jeden z nich, 30-letni Jacob David Castillo, ma postawiony zarzut morderstwa. Pozostałych rannych, poza leczeniem, czekają procesy w związku z nielegalnym posiadaniem broni i narkotyków.

Przestępcze gangi motocyklowe (Outlaw Motorcycle Gangs, OMG) nie są wyłącznie wdzięcznym tematem filmów i seriali. W USA to wciąż zupełnie realne, dobrze zorganizowane grupy zajmujące się handlem narkotykami i bronią, odpowiedzialne za wiele brutalnych przestępstw. Bandidos to jeden z największych klubów motocyklowych na świecie. W samych Stanach ma ok. 3000 członków i ponad 20 000 kandydatów. Działa również w Europie, Australii i południowo-wschodniej Azji. Z kolei Water Dogs to znacznie mniejsza, ale prężna i mocno zhierarchizowana grupa, działająca głównie na południowym zachodzie USA.
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY