Pół Europy w 48 godzin – takie zadanie postawił sobie Brytyjczyk Conrad Evans. Wolontariusz organizacji charytatywnej przy pomocy zdezelowanego motocykla zamierza zebrać pieniądze na najpilniejsze potrzeby szpitali z hrabstwa Nottingham.

Evans jest członkiem organizacji Blood Bikes, działającej w hrabstwie Nottingham. Jej wolontariusze popołudniami zajmują się dowożeniem do szpitali niezbędnych leków, krwi i innymi usługami, za które szpitale normalnie muszą płacić. Choć szpitale i inne placówki służby zdrowia mają wewnętrzny system transportu, działa on tylko w określonych godzinach – zwykle do 17.00.

Conrad jako aktywny wolontariusz Blood Bikes postanowił przysłużyć się sprawie jeszcze bardziej. Za 50 funtów (255 zł) kupił starą, zdezelowaną Yamahę FZ750 i postanowił wyruszyć w obejmującą siedem krajów trasę. Evans założy, że czas jego podróży nie może przekroczyć 48 godzin.

Conrad podchodzi do swojej wyprawy z optymizmem: „nie chcę żadnego samochodu serwisowego – tylko ja, motocykl, trytytki i dużo taśmy naprawczej. To mogą być naprawdę ciekawe dwa dni”.

Trasa wyprawy Conrada Evansa


Wyświetl większą mapę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.