Royal Enfield pracuje nad nowym modelem – Himalayan. Producent zastrzegł właśnie tę nazwę w Europie co oznacza, że indyjski adventure bike może wjechać na nasze drogi w przyszłym roku. 

Na światowym rynku motocykli producenci wykonują niezwykłe roszady – BMW i Harley Davidson licząc na ogromny potencjał rynku indyjskiego rozpoczynają tam produkcję swoich motocykli, a najbardziej znany nam producent jednośladów w tym kraju ostrzy sobie zęby na Stary Kontynent.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Poważne plany dotyczące Europy stały się jasne, kiedy do ekipy Royal Enfield – marki kojarzonej z archaicznymi, choć stylowymi konstrukcjami, dołączył znany projektant i wizjoner Pierre Terblanche, którego niezwykły talent docenili między innymi Ducati, Norton czy Confederate.

Royal Enfield Continental GT
Nowy model Royala Enfielda otrzyma nazwę Himalayan. O tym projekcie wprost mówi się jako o indyjskim adventure bike, który będzie w stanie poradzić sobie z bardzo wymagającymi drogami najwyższych gór świata.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Nie do końca jasne jest jaki silnik zostanie wykorzystany w modelu Himalayan. Najbardziej prawdopodobna jest jednostka napędowa o pojemności 500 cm3 z Continentala GT, ale istnieje duża szansa, że bezkompromisowy Pierre Terblanche zaproponuje nowy, mocniejszy silnik – byłby to mocny argument na silnie konkurencyjnym rynku Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here