Rosyjska grupa Yakhnich Motorsport i MV Agusta podpisały porozumienie, dotyczące powrotu włoskiego teamu do wyścigów World Superbike. Zdaniem wielu obserwatorów może to być wstęp do przejęcia całej firmy przez Rosjan. 

Nowy team będzie nosił nazwę MV Agusta Reparto Corse-Yakhnich Motorsport. Od 2014 roku weźmie udział w dwóch głównych kategoriach Mistrzostw Świata WSBK — Superbike i Supersport.

Rosyjski zespół Yakhnich Motorsport zwyciężył już w tym roku w klasie Supersport. Sama MV Agusta także jest ściśle związana z wyścigami: ma na koncie 37 zwycięstw w kategorii konstruktorów i 38 wygranych indywidualnych.

Obaj partnerzy chcą wspólnie opracować motocykl dla obydwu klas Mistrzostw Świata, a także rozpocząć sprzedaż motocykli wyścigowych dla innych prywatnych zespołów. Jak podkreślają obie strony, interesuje ich długoletnia współpraca, nie tylko w dziedzinie sportu, ale również przy opracowywaniu  nowych technologii i motocykli cywilnych.

Zdaniem wielu komentatorów może to oznaczać, że dysponujący pakietem kontrolnym MV Agusta Claudio Castiglioni zdecyduje się sprzedać Rosjanom część akcji całej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.