Bajaj przedstawił pierwsze zdjęcia nowego modelu Pulsar 375. Motocykl o bardzo nowoczesnej sportowej sylwetce współdzieli wiele podzespołów z najnowszym KTM RC 390. Wspólny jest jednocylindrowy silnik o mocy 43 KM.

KTM RC390 był jedną z gwiazd zakończonych niedawno targów motocyklowych EICMA. Model ten, wraz z dwoma mniejszymi RC 125 i RC 200 zbudowano na bazie małolitrażowej linii Duke. Wszystkie trzy modele RC dostępne są dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Bajaj, indyjski partner Pomarańczowych wykorzystał koncepcję sportowych RC w konstrukcji własnego modelu Pulsar 375. Model ten od dawna jest dokładnie testowany w różnych warunkach – ma on dla Hindusów stanowić punkt zwrotny w projektowaniu i konstrukcji motocykli. Zamierzają oni wkroczyć w świat prawdziwej motocyklowej elity i rozpocząć ekspansję rynków zachodnich.

Do napędu Pulsara 375 posłuży zatem znany z KTM RC i Duke chłodzony cieczą silnik jednocylindrowy o pojemności 373 cm3 i mocy 43 KM. Waga motocykla to około  160 kg. Producent nie ujawnił jak dotąd żadnych informacji nt. ceny Pulsara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here