Policyjne Moto Morini X-Cape rozpoczęły służbę w kolejnym włoskim mieście

-

Policja z Usmate Velate w pobliżu Mediolanu stała się kolejnym użytkownikiem motocykli Moto Morini X-Cape. Dwie specjalnie przygotowane maszyny w biało-zielonym malowaniu trafiły już w ręce funkcjonariuszy. Lekkie i zwrotne motocykle klasy adventure świetnie sprawdzają się w ciasnych uliczkach i na otaczających miasto terenach rolniczych i przemysłowych z drogami gruntowymi.

Usmate Velate to miasto i gmina położone nieco na północ od Mediolanu, zaledwie kilka kilometrów od słynnego toru wyścigowego Monza. W zeszłym miesiącu funkcjonariusze lokalnej policji otrzymali prezent, sfinansowany po połowie przez gminę i władze regionu Lombardii.

Specjalnie przygotowane Moto Morini X-Cape 650 trafiły do włoskiej policji

Są to dwa policyjne motocykle Moto Morini X-Cape 650, wyposażone m.in. w sygnały świetlne i dźwiękowe oraz światła obrysowe LED, zwiększające widoczność maszyny w czasie nocnej służby. Dlaczego właśnie X-Cape? Wyjaśnił to przedstawiciel władz miejskich Usmate Velate: 

Motocykle trafiły do służby, która wymaga większej mobilności i szybkiego dotarcia na miejsce w sytuacjach awaryjnych i nadzwyczajnych na terytorium gminy. Są one w stanie pomóc funkcjonariuszom w ich pracy oraz w szybszym i skuteczniejszym reagowaniu na codzienne krytyczne problemy. Motocykle z segmentu „drogowego enduro” pozwalają na jeszcze skuteczniejszą kontrolę naszej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów o trudniejszym dostępie, takich jak tereny zielone, drogi gruntowe, przejścia podziemne czy elementy infrastruktury kolejowej.

Policyjne Moto Morini X-Cape rozpoczęły służbę w kolejnym włoskim mieście

Koszt dwóch motocykli wraz z dodatkowym wyposażeniem oraz pakietem sprzętu osobistego dla policjantów, np. kamer nagrywających interwencje wyniósł ok. 30 tysięcy euro. Zmodyfikowane przez firmę Bertazzoni policyjne Moto Morini X-Cape 650 wcześniej trafiły już do lokalnych policji w Castelfidardo i Senigallii na wybrzeżu Adriatyku. 

Policyjne Moto Morini X-Cape rozpoczęły służbę w kolejnym włoskim mieście

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY