Policjanci na motocyklach także rozpoczęli sezon – pierwsze patrole pojawiły się już na drogach

-

Aktualna pogoda sprzyja wyciągnięciu swojego jednośladu z czeluści garażu i rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Podobnie postąpili funkcjonariusze policji, którzy w ciągu ostatnich dni także po raz pierwszy wyruszyli patrolować drogi na motocyklu.

W niemalże całej Polsce temperatura zbliżyła się w ostatnich dniach do prawie 20*C. Przełożyło się to nie tylko na podwyższenie aktywności fizycznej, ale także na zwiększenie liczby motocykli na drogach. Jako pierwsi patrole motocyklowe po zimowej przerwie wznowili policjanci z Rybnika, którzy poinformowali za pomocą swojej strony internetowej o tym, że ponownie zadbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poruszając się motocyklami.

Zarówno my, ale także funkcjonariusze policji przypominają, że szczególnie początek sezonu motocyklowego bywa zgubny, a okres ten jest szczególnie niebezpieczny. Wobec tego zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i pamiętajmy, aby dać nieco czasu na przyzwyczajenie się do naszej obecności. Weźmy pod uwagę także zalegający po zimowych akcjach brud i piach na drogach. Pomimo wysokich temperatur w ciągu dnia, poranki i wieczory nadal bywają mroźne, co przekłada się na znacznie wydłużony czas rozgrzewania opon do temperatury roboczej, ale także zmniejszoną przyczepność.

Top 7 niezbędnych akcesoriów motocyklowych bez których nie ma komfortowej turystyki po czterdziestce

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY