Planujesz wyprawę do Sudanu? Motocykl odpada. Winne są Boda-Boda

-

Sudan Południowy zakazał zagranicznym obywatelom poruszanie się po tym kraju na motocyklach. Powodem tej surowej decyzji nie jest jednak dyskryminacja turystów z odległych części świata. Chodzi o Boda-Boda.

Najmłodsze państwo świata, jakim jest Sudan Południowy cierpi na liczne dolegliwości typowe dla krajów Afryki. Jednym z takich problemów jest nieuregulowana sprawa transportu prywatnego, który pozostaje bez jakiejkolwiek kontroli. Stwarza to pole nie tylko dla licznych nadużyć, ale powoduje też ogromne zagrożenie dla życia obywateli.

Największym utrapieniem, z którymi władze chciałyby walczyć wprowadzonym zakazem są Boda-Boda. To nielegalne motocyklowe taksówki, które w Sudanie Południowym coraz częściej pozostają pod kontrolą obywateli sąsiednich państw: Ugandy lub Kongo. Wzrost wypadków z udziałem Boda-Boda skłonił rządzących do wprowadzenia w kraju zakazu używania motocykli przez obcokrajowców.

Jeśli zatem wybieracie się do Sudanu Południowego, będziecie zmuszeni skorzystać z innego niż motocykl środka transportu.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY