Kawasaki potwierdziło pojawiające się od dłuższego czasu przypuszczenia. Nowy tajemniczy streetfighter, którego prezentację mieliście okazję zobaczyć kilka dni temu to Z1000. Oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie podczas targów EICMA. 

Producent twierdzi, że punktem wyjścia do projektu nowego Z1000 była czysta kartka. Ideą, która przyświecała projektantom podczas tworzenia nowego modelu była japońska idea Sugomi, która mówi o „intensywnej energii oddawanej przez przedmiot i odczuwanej przez widza”.

Według Keishi Fukumoto, Szefa Designu w dziale motocykli Kawasaki, nowy Z1000 to budzący respekt supernaked, z zaawansowaną centralizacją masy, niezwykle oszczędnie ubrany lecz ociekający nieokiełznaną energią.

Cóż… Marketingowy słowotok zawsze brzmi intrygująco. Jeśli jednak uważniej spojrzymy na profil nowego Z1000 to zauważymy tam pewien interesujący nowy trend w projektowaniu nakedów. Trend bezkompromisowej energii i rozpasanej dynamiki. Zatem wierzymy panu Fukumoto i czekamy na oficjalną prezentację.

2 KOMENTARZE

  1. “Trend motocyklowego bestialstwa. Zatem wierzymy panu Fukumoto i czekamy na oficjalną prezentację.” – hmm, słowa: “bestia” i “bestialstwo”, to chyba jednak nie to samo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here