Pijani kierowcy i piraci drogowi stracą swój pojazd za wybryki na drodze – końcowa faza zmian w prawie karnym

-

Sejmowa podkomisja jest już w końcowej fazie prac nad zmianami w kodeksie karnym, które obejmą przede wszystkim sposób karania pijanych kierowców oraz piratów drogowych. Za swoje wybryki na drodze zostaną oni ukarani surowym mandatem finansowym lub będą zmuszeni oddać swój pojazd.

Członkowie komisji pracują nad zmianami w przypadku mienia i w szczególności mają one dotknąć nieodpowiedzialnych kierowców. W kodeksie znajdzie się zapis o obowiązkowym przepadku pojazdu za przestępstwa drogowe, które zmotoryzowany popełnił będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Jeżeli motocykl lub samochód nie będzie własnością osoby, która kierowała, sąd orzeknie przepadek jego równowartości. Jeżeli kierowca będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem jakiegokolwiek środka odurzającego zostanie zatrzymany tylko podczas jazdy i nie doprowadzi do kolizji lub wypadku, organ wymiaru sprawiedliwości będzie mógł wyjątkowo odstąpić od przepadku. Warto również zaznaczyć, że sprecyzowany został typ środka transportu i chociaż początkowo miały być to po prostu pojazdy, to w zmianach doprecyzowano, że zarekwirowanie będzie możliwe jedynie w przypadku pojazdów mechanicznych.

Rekwirowanie pojazdów za rażące łamanie prawa – Porsche zostanie zlicytowane – tak działa nowe prawo w Danii

Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY