Harley Dyna Super Glide, którego właścicielem był papież Franciszek trafi na aukcję charytatywną w Paryżu. Dochód ze sprzedaży jednośladu – prezentu z okazji 100 lecia H-D, zasili konto rzymskiego oddziału Caritas.

Harley Dyna Super Glide został przekazany papieżowi przez Harleya-Davidsona w zeszłym roku, z okazji 110 rocznicy powstania marki. Znany z niechęci do przepychu Franciszek nie korzystał z prezentu.

Fraciszek3

Zdecydował się wystawić motocykl na sprzedaż, a dochód przekazać na cele dobroczynne. Wcześniej sprzedał w ten sposób pierwszy z podarowanych przez Harleya motocykli.

Vatican Pope Harley Davidson

Jednoślad będzie wystawiony na aukcji 6 lutego w Paryżu. Ozdobioną umieszczonym na zbiorniku paliwa autografem Jego Świątobliwości maszynę wyceniono wstępnie na ok. 60 000 zł, natomiast ostateczna cena będzie z pewnością dużo wyższa.

Papież Franciszek przekazuje Harleya

Papieski Harley będzie jednak bez wątpienia wart tych pieniędzy. Nabywając piękny pojazd pomożemy potrzebującym, m.in. z jadłodajni dla ubogich na rzymskim dworcu Termini. Ponadto papieskie błogosławieństwo może być warte więcej niż wszystkie pakiety OC-AC-NNW razem wzięte.

1 KOMENTARZ

  1. A mnie się wydaje że Papież dostał prezent zupełnie go nie interesujący i tyle.To tak jak by w rewanżu podarował konfesjonał prezesowi rady nadzorczej HD .Też pewnie wylądował by na aukcji charytatywnej.Z tego co wiem to z dwóch podarowanych przez Harleya motocykli jeden sprzedano od razu a drugi miał służyć gwardzistom papieskim.Jak widać im chyba też nie bardzo przypadł do gustu.Taki los nie trafionych prezentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.