czw., 07 lip 2022

Otwarcie sezonu na Bemowie odwołane! Urzędnicy nie chcą motocyklistów

-

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego, które miało odbyć się jutro (26 kwietnia) na warszawskim Bemowie zostało odwołane. Urzędnicy w ostatniej chwili wycofali zgodę na wykorzystanie terenu. 

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego to zlot organizowany od kilku lat na terenie warszawskiego Lotniska Bemowo przez Michała Kubiaka, byłego stołecznego radnego PO. Kolejne edycje imprezy cieszyły się rosnącym zainteresowaniem, głównie ze względu na swobodny charakter. Użytkownicy mogli poćwiczyć własne umiejętności w różnych konkurencjach sprawnościowych, napić się piwa i wymienić doświadczeniami.

Uaktualnienie – piątek 26 kwietnia, 10:45 (dziękujemy Pawłowi)

W tym sezonie impreza miała się odbyć w Parku Górczewska przy amfiteatrze Bemowo a nie jak w latach ubiegłych na lotnisku. Teren miał być udostępniony nieodpłatnie w związku z czym impreza również miała być darmowa. 

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tegoroczna edycja jednak się nie odbędzie. Urzędnicy dzielnicy Bemowo, mimo udzielonej wcześniej zgody na wykorzystanie terenu lotniska w ostatniej chwili wycofali się ze swych obietnic. Organizator twierdzi, że jako oficjalną przyczynę niespodziewanej zmiany decyzji podano jego zaangażowanie w akcję „motocykle na buspasy”, która – przypomnijmy – nie doczekała się żadnej odpowiedzi z warszawskiego ratusza.

Nieoficjalnie jako przyczynę odwołania zlotu wskazuje się konflikt między organizatorem, Michałem Kubiakiem, a władzami gminy Bemowo, kontrolowanymi przez Platformę Obywatelską. Kubiak jako radny Platformy naraził się władzom swej partii, organizując bez konsultacji z nimi akcję „motocykle na buspasy”. Poparł również, wbrew stanowisku PO, petycję nazwania jednego z największych warszawskich skrzyżowań „Rondem Wolnego Tybetu”.

Przypomnijmy, że z przyczyn politycznych doszło do innego rozłamu wśród motocyklistów – organizowane są dwa zloty w Częstochowie.

Otwarcie sezonu(5)

Otwarcie sezonu(4)

Otwarcie sezonu(2)

Otwarcie sezonu(1)

Otwarcie sezonu(7)

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. W tym sezonie impreza miała się odbyć w Parku Górczewska przy amfiteatrze Bemowo a nie jak w latach ubiegłych na lotnisku. Teren miał być udostępniony nieodpłatnie w związku z czym impreza rownież miała być darmowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Będzie nowy podatek od pojazdów spalinowych?

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zaprzeczył, aby rząd zamierzał wprowadzić nowe formy opodatkowania. Jednak być może Polska nie będzie miała wyjścia i posiadacze pojazdów spalinowych...

Zakończył się trzeci Rajd Motocyklowy Weteranów

Rajd jest wyrazem hołdu składanego przez polskich żołnierzy oraz funkcjonariuszy służby mundurowych - uczestników misji zagranicznych, kolegom poległym podczas wykonywania zadań. Autorami tekstu są: Jacek...

Propozycje zlotów na nadchodzący weekend

No i mamy to – oficjalnie zaczęły się wakacje!! Nie ma co zwlekać, na zloty czas uciekać! Łapcie nasze propozycje na najbliższy weekend. Dolnośląskie 01.07...

Gdzie pojechać na zlot na weekend 9 – 10 lipca 2022?

Kolejny wspaniały weekend przed nami. A w nim między innymi jedna naprawdę duża impreza motoryzacyjna i kilka klasycznych zlotów motocyklowych. Podlaskie 08 - 10.07.2022 XV Ogólnopolski...

Ducati Scrambler 1100 Sport PRO – Nostalgia [dane techniczne, recenzja, opinia, opis, spalanie]

Nostalgia (gr. νóστος, powrót do domu, i ἄλγος, ból) – potocznie, doskwierająca tęsknota za czymś przeszłym, co utrwaliło się w pamięci lub do czegoś, co wyobrażono sobie w...