Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego, które miało odbyć się jutro (26 kwietnia) na warszawskim Bemowie zostało odwołane. Urzędnicy w ostatniej chwili wycofali zgodę na wykorzystanie terenu. 

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego to zlot organizowany od kilku lat na terenie warszawskiego Lotniska Bemowo przez Michała Kubiaka, byłego stołecznego radnego PO. Kolejne edycje imprezy cieszyły się rosnącym zainteresowaniem, głównie ze względu na swobodny charakter. Użytkownicy mogli poćwiczyć własne umiejętności w różnych konkurencjach sprawnościowych, napić się piwa i wymienić doświadczeniami.

Uaktualnienie – piątek 26 kwietnia, 10:45 (dziękujemy Pawłowi)

W tym sezonie impreza miała się odbyć w Parku Górczewska przy amfiteatrze Bemowo a nie jak w latach ubiegłych na lotnisku. Teren miał być udostępniony nieodpłatnie w związku z czym impreza również miała być darmowa. 

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tegoroczna edycja jednak się nie odbędzie. Urzędnicy dzielnicy Bemowo, mimo udzielonej wcześniej zgody na wykorzystanie terenu lotniska w ostatniej chwili wycofali się ze swych obietnic. Organizator twierdzi, że jako oficjalną przyczynę niespodziewanej zmiany decyzji podano jego zaangażowanie w akcję “motocykle na buspasy”, która – przypomnijmy – nie doczekała się żadnej odpowiedzi z warszawskiego ratusza.

Nieoficjalnie jako przyczynę odwołania zlotu wskazuje się konflikt między organizatorem, Michałem Kubiakiem, a władzami gminy Bemowo, kontrolowanymi przez Platformę Obywatelską. Kubiak jako radny Platformy naraził się władzom swej partii, organizując bez konsultacji z nimi akcję “motocykle na buspasy”. Poparł również, wbrew stanowisku PO, petycję nazwania jednego z największych warszawskich skrzyżowań “Rondem Wolnego Tybetu”.

Przypomnijmy, że z przyczyn politycznych doszło do innego rozłamu wśród motocyklistów – organizowane są dwa zloty w Częstochowie.

Otwarcie sezonu(5)

Otwarcie sezonu(4)

Otwarcie sezonu(2)

Otwarcie sezonu(1)

Otwarcie sezonu(7)

2 KOMENTARZE

  1. W tym sezonie impreza miała się odbyć w Parku Górczewska przy amfiteatrze Bemowo a nie jak w latach ubiegłych na lotnisku. Teren miał być udostępniony nieodpłatnie w związku z czym impreza rownież miała być darmowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.