Nowy system ABS dla motocykli. Bardzo mały i lekki

-

Dwukanałowy system ABS – to nowość jaką zapowiedział jeden z największych dostawców części zamiennych i technologii dla przemysłu motoryzacyjnego, firma Continental. Ostatnio podobne rozwiązanie przedstawiła firma Bosch.

MK 100 MAB, to system dedykowany specjalnie do motocykli. Producent zapowiada, że nowe rozwiązanie będzie ważyło o połowę mniej niż poprzednik. Także wymiary ulegną znacznemu zmniejszeniu. Pozwoli to na łatwą adaptację urządzenia do obecnych już na rynku modeli.

Poza standardowymi funkcjami ABS, MK 100 MAB zostanie wyposażony w RLP, czyli system zapobiegający unoszeniu tylnego koła podczas hamowania. Układ będzie można regulować w zależności od zastosowania. Continental przygotował nowe urządzenie z myślą o wchodzącym w życie w 2016 roku obowiązku stosowania obowiązkowego systemu ABS we wszystkich nowych motocyklach.

Podobne rozwiązanie przedstawił ostatnio inny znany dostawca technologii dla motoryzacji – firma Bosch.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY