Honda ujawniła produkcyjną wersję nowego modelu Valkyrie. Model ten, zbudowany na bazie GoldWinga F6B otrzymał od producenta trudne zadanie: kontynuować tradycję potężnej i kultowej Hondy Valkyrie pierwszej generacji.

Pogłoski, które od dawna krążyły wśród miłośników Hondy okazały się prawdą. Model, który określano roboczą nazwą F6C okazał się następcą kultowej Valkyrie. Już pobieżny rzut oka na zdjęcia nie pozostawia wątpliwości, że zadziorny styl konceptu EV6 odszedł w niepamięć. Głównym założeniem designerów była kontynuacja stylistyczna linii dużych cruiserów: Gold Winga F6B i CTX 1300.

Valkyrie napędzana jest sześciocylindrowym bokserem o pojemności 1 832 cm3 i mocy 118 KM. Moment obrotowy wynosi 167 Nm. Waga to 340 kg – o 45 mniej niż Gold Wing F6B. Rama wykonana jest z aluminium, podobnie jak tylny monowahacz.

Nadanie przyciężkiemu stylistycznie i nieco przaśnemu cruiserowi kultowej nazwy poprzednika może okazać się ryzykownym posunięciem. Poprzednia Valkyrie ma ogromną rzeszę fanów przywiązanych do klasycznego designu motocykla.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here