270 km/h Hayabusą. Niepełnosprawny, niewidomy motocyklista bije rekord

-

Stuart Gunn, niewidomy i niepełnosprawny motocyklista, pobił rekord prędkości kierując Suzuki Hayabusą. Wynik został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa. Wyczyn był możliwy dzięki pomocy ojca Stuarta. 

Stuart Gunn, 39-letni biker z brytyjskiego Edynburga uległ przed 11 laty poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Na skutek licznych powikłań pourazowych stracił wzrok, a prawa strona ciała została sparaliżowana. Po wieloletniej rehabilitacji i dzięki pomocy swojego ojca, Stuart mógł spełnić swoje marzenie i znów wsiąść na motocykl.

Stuart Gunn, niewidomy motocyklista bije rekord prędkości


W wyścigach zorganizowanych przez Straightliners – grupę zapaleńców ścigających się na ćwierć mili – przejazd Stuarta rejestrowały profesjonalne urządzenia pomiarowe, zaś świadkami wydarzenia była grupa ok. 1500 widzów.

Niewidomy biker wspomagany przez swojego ojca, który przez interkom instruował go co do kierunku jazdy, zdołał rozpędzić się do prędkości 269 km/h. Osiągnął tym samym rekord wśród niepełnosprawnych motocyklistów, a wyczyn ten został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinessa.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY