Krwiodawcy na motocyklach opanowali pszczyński rynek. Ogólnopolska akcja Motoserce 2014 przyciągnęła około 800 motocyklistów. Choć organizatorzy nie spodziewali się tak dużej frekwencji, wszystko poszło sprawnie.

W sobotę na rynku w Pszczynie odbył się zlot motocyklowy z cyklu Motoserce. Choć pogoda nie zapowiadała dużej frekwencji, około południa rynek zapełnił się wszystkimi typami motocykli. Przed ratuszem ustawiono ambulans, w którym można było oddać krew.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bikerzy stanęli na wysokości zadania – pomimo bardzo długiej kolejki do kwalifikacji, znalazło się ponad 170 osób, dzięki którym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się o 87 litrów krwi.

DSC_0564
Ambulans do poboru krwi na pszczyńskim rynku

Niestety nie obyło się bez problemów. Podczas ustawiania się do parady jeden z motocyklistów dostał ataku padaczki i został odwieziony do szpitala. Po kilkuminutowym opóźnieniu parada około 800 motocykli przejechała ulicami Pszczyny i objechała jezioro Łąka.

DSC_0620
Motocykliści przygotowani do parady czekają na start

Dodatkowymi atrakcjami akcji były pokazy stuntu i trialu motocyklowego, a także występy rycerzy. Ze sceny czas umilały uczestnikom zaproszone zespoły. Gwiazdą imprezy był Kabaret Młodych Panów, który zgromadził sporą widownię.

DSC_0702
Pokaz Stunt'u w deszczu

Podczas akcji promowano bezpieczną jazdę na motocyklu, a kobieca organizacja Motomamusie zbierała nakrętki na rehabilitację Antosia chorego na porażenie mózgowe. Mimo kiepskiej aury, sobota w Pszczynie była dla uczestników dobrze spędzonym dniem.

DSC_0674

DSC_0675

DSC_0723

DSC_0692

DSC_0601

[sam id=”12″ codes=”true”]DSC_0619

DSC_0620

DSC_0538

DSC_0531

DSC_0530

2 KOMENTARZE

  1. Powiem tak co roku jest więcej oddanej krwi ale w tym mi sie nie udało nie miałem cierpliwości miałem ograniczony czas. Stałem w kolejce 3 godz. i już dłużej nie mogłem sprawy rodzinne, w tym czasie w którym stałem w kolejce dużo osób także zrezygnowało bo to na prawde za długo! Mam nadziej że na przyszły rok będą conajmniej z dwa autokary do poboru krwi i raz więcej lekarzy którzy weryfikują krwiodawców. Pozdrawiam czarnuch :)

  2. no coz … pozostaje nam przeprosic za taka sytuacje , alewalczymy o dwa autobusy i wiecej stanowisk ,.mamy pełny szacunek dla was wszystkich i dziekujemy za twój czas nawet jak sie nie udało pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here