W Dżakarcie fabryczny team Hondy zaprezentował swoje barwy oraz skład na nadchodzący sezon. Partnerem 6-krotnego mistrza świata kategorii królewskiej, Marca Marqueza został jego brat Alex – triumfator sezonu 2019 w kategorii Moto2.

W tym sezonie Honda będzie bronić potrójnej korony, którą wywalczyła w poprzednim sezonie – w klasyfikacji zawodników, zespołów i konstruktorów, a na pomoc Marcowi przyszedł jego brat – aktualny mistrz świata kategorii Moto 2. Rodzeństwo ma podpisany kontrakt z fabrycznym zespołem Hondy tylko do końca tego roku. Spekuluje się również, że pod koniec nadchodzącego sezonu współpraca ze sponsorem tytularnym REPSOL może dobiec końca. Marc poinformował, że pomimo kończącego się kontraktu, chce nadal zostać w mistrzowskim teamie. Losy młodszego brata na pewno zależeć będą od wyników, które będzie osiągał w klasie królewskiej.

Widząc skład zespołu Hondy możemy mieć ogromny apetyt na ich sukces, mając przy tym nadzieję, że wymagający model RC213V nie pokona debiutującego Alexa. Już 7-9 lutego na torze w Sepang będziemy mogli oglądać braci na motocyklach podczas oficjalnych testów MotoGP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.