Motocykl wpływa na poczucie własnej wartości. Badanie przeprowadzone na zlecenie Harley-Davidson wśród 2029 kobiet pokazuje, że motocyklistki są zadowolone z życia. Wyniki ankiety mają zachęcić do kupna jednośladu.

W ankiecie wzięło udział 1013 dorosłych motocyklistek i 1016 kobiet, które nie jeżdżą jednośladami. Ponad dwa razy więcej kobiet motocyklistek zawsze czuje się szczęśliwie (37% do 16%) i prawie cztery razy tyle zawsze czuje się sexy (27% do 7%).

35% motocyklistek twierdzi, że czuje się pewnie w każdej sytuacji, podobnie odpowiedziało jedynie 18% kobiet „nie-motocyklistek”.

Ponad połowa (54%) motocyklistek przyznaje, że motocykl jest źródłem szczęścia, a 75% uważa, że ich życie poprawiło się odkąd dosiadają jednośladu.

W odniesieniu do bliskości fizycznej 60% motocyklistek deklaruje, że nie ma żadnych problemów z partnerem, zgodne w tej kwestii jest jedynie 35% kobiet, które same na motocyklu nie jeżdżą.

Niewątpliwie motocykl jest źródłem szczęścia, natomiast wyniki ankiety należy traktować z przymrużeniem oka jako kampanię reklamową w niestandardowej formie.

1 KOMENTARZ

  1. …HD od zawsze był mistrzem marketingu i reklamy na czym m/inn. zbudował swoje imperium ,i w tej bezspornej chyba kwestii niewątpliwie zajmował i zajmuje na podium najwyższe miejsce .Nie bez znaczenia jest również i to że w krajach bogatszych ,gdzie portfel przeciętnego Kovalskiego jest kilkakrotnie grubszy od skarpety naszego Kowalskiego ,ta sama reklama przynosi o niebo lepsze rezultaty siłą rzeczy przekładając się na wyniki finansowe firmy .Kolejnym elementem jest również kwestia świadomości (oględnie rzecz ujmując) obywateli ,europejczykom w większości raczej ciężko byłoby wmówić teorię-slogan HD jako “najlepszego moto na świecie ” … .Jakkolwiek by na to nie patrzeć to firmie i tak należy się wielki szacun za ogrom wykonanej roboty i to nie tylko w sferze marketingu .Wprowadzenie parę lat temu silnika TWIN CAM znacząco poprawiło wizerunek marki nie zawsze uznawanej jako bezawaryjną ,do tego mnogośc modeli i ogólnie dostępnych (stosunkowo niedrogich w odniesieniu do samego motocykla oraz konkurencji ) akcesoriów ,ciągłe udoskonalanie oraz niemal coroczna nowa oferta czyni zeń prawdziwą motocyklową potęge :) … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.