Na początku zadajmy sobie pytanie – czy możliwe jest poprawienie perfekcyjnego piękna z Varese? Każdy bowiem przyzna, że motocykle MV Agusta oszałamiają wyglądem. Są wizualnymi dziełami sztuki, dlatego też niechętnie brane są “pod nóż” przez firmy tuningowe. Szwajcarski tuner – Jonathan Natario – postanowił jednak poprawić perfekcję i zbudował MV Agustę F3 675 La Rouge. Udało mu się to?

Jonathan Natario prowadzi szwajcarskie dealerstwo MV Agusta o nazwie Tricana. Jego firma znana jest nie tylko ze sprzedaży pokaźnej liczby włoskich motocykli, ale również z zapędów tunerskich. Nie jest to jednak firma tnąca ramy i budująca praktycznie od zera amerykańskie czopy czy scramblerowe wydumki na bazie japońskich motocykli. Jonathan doprowadził do perfekcji sztukę uszczęśliwiania swoich klientów, proponując im opcję przeróbek zakupionych u niego motocykli MV Agusta. 

Tak właśnie powstał La Rouge. W zamyśle Samuela – właściciela motocykla – miał być to prosty w swojej formie pojazd w stylu neo-retro/cafe. Jonathan namówił go jednak by troszkę zaszaleć i zrobić trochę więcej…

Przód motocykla inspirowany jest kultowym modelem Ducati MH900 Evo, z zaadaptowanym reflektorem ledowym z… Turismo Veloce. Usunięte zostały wloty powietrza i zamontowano owiewkę od modelu F4.

Przebudowie została poddana również środkowa i tylna część motocykla. W celu uzyskania lżejszej linii nadwozia przebudowano zbiornik paliwa i przekonstruowano zadupek. Tylna lampa pochodzi z Brutale 800 z 2016 roku, owiewki to część wyścigowych elementów z włókna szklanego, koła postawiono na obręczach firmy Kinego pochodzących z Dragestera RR. Hamulce tworzą zaciski Brembo M4 pochodzące z F3 800. Układ wydechowy to „HydroTre” od HP Corse.

Na zakończenie wszystkie potrzebujące tego elementy motocykla dostały nowiutki lakier. Prawda, że ten motocykl wygląda fenomenalnie? A Samuel może cieszyć się z dwóch rzeczy – dziennikarze z całego świata piszą o jego motocyklu, który jest jednym jedynym takim na świecie…ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.