Miał 3 promile w organizmie. Staranował kolumnę motocyklistów! [film, video]

-

Na youtubowym kanale MotoWodzu pojawiło się wstrząsające nagranie. Spontaniczny wypad grupy opolskich motocyklistów w okolice miasta zakończył się całym ciągiem poważnych wydarzeń. W kolumnę jednośladów wjechał rozpędzony Seat, którego kierowca był kompletnie pijany. Na szczęście udało się go zatrzymać, żaden z motocyklistów nie został również poważnie ranny. 

To miało być przyjemne popołudnie w dużej grupie motocyklistów, zorganizowane przez youtubera MotoWodzu. I było, do momentu natknięcia się na agresywnie jadącego kierowcę czarnego Seata. Auto na prostym odcinku świeżo wyremontowanej drogi uderzyło w kolumnę motocykli, posyłając kilka z nich wraz z kierowcami na asfalt i do rowu. Część grupy została z poszkodowanymi kolegami, reszta ruszyła za uciekającym sprawcą wypadku.

Dogonili go na przebudowywanym skrzyżowaniu dróg DW429 i DK45 w Zimnicach Małych. Na tym się jednak nie skończyło – cofający ze ślepego odcinka drogi kierowca auta uderzył w kolejny motocykl i kontynuował ucieczkę. Na szczęście nieco dalej wypadł z asfaltu na położoną sporo niżej warstwę piachu, co ostatecznie go unieruchomiło. Został wyciągnięty z pojazdu przez motocyklistów, którzy wezwali służby.

Wstępne badanie alkomatem, wykonane przez obecny na miejscu patrol policji, wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawca wypadku był więc kompletnie pijany. Na szczęście żadnemu z motocyklistów nie stało się nic poważnego. Gorzej z motocyklami – ostatecznie trzy zostały uszkodzone, a dwa skasowane. 

Pijanego kierowcę czekają teraz sprawa w sądzie i bardzo duże wydatki. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zapewne zgłosi się do niego po zwrot kosztów wypłaconych odszkodowań za zniszczone motocykle. 

Zdjęcie tytułowe: Bartłomiej Buczkowski

Absurdalny wypadek motorowerzysty pod Iławą. Zginął uduszony linką holowniczą

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY