Oto Kraus Johnson Special – jeden z najbardziej niesamowitych chopperów, jakie oglądał świat. Niespotykane rozwiązania techniczne doprawione szczyptą stylistyki retro budzą prawdziwy zachwyt.

Główną ideą, która przyświecała konstruktorom tego choppera było mniej znaczy więcej. Motocykl pozbawiono wszystkiego, co nie jest niezbędne do jazdy. Cięcia nie ominęły nawet tradycyjnych dźwigni sprzęgła i hamulców, które zastąpiono własnymi rozwiązaniami Krausa: hudraulicznym sprzęgłem Twist Clutch i hamulcami Twist Brake. Wszystko po to, by zachować czysty i harmonijny wygląd.

Przedni widelec, choć wygląda jak wzięty z roweru BMX ma lekką konstrukcję, która umożliwia łatwiejszą reakcję na nierówności drogi. Czterotłoczkowe zaciski hamulcowe Performance Machine pozwalają na skuteczne zatrzymanie, choć nakrętka zamiast klamki hamulca to nie jest rozwiązanie, które spotykamy często. Silnik o pojemności 1573 cm³ zbudowany na podzespołach S&S i Wiseco połączono z pięciobiegową skrzynią Harleya-Davidsona.

Panel instrumentów, podnóżki, ramę, zbiornik paliwa i układ elektryczny w całości wykonano ręcznie w warsztacie Krausa. Prawdziwym majstersztykiem jest skórzane siodło, dzieło Beaver Leather Craft. Bez cienia przesady możemy nazwać Johnsona Special jednym z najbardziej perfekcyjnych motocykli świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.