Ceny paliw na giełdach naftowych całego świata spadają. Wszystko zatem wskazuje na niechybną, bardzo widoczną obniżkę wszystkich rodzajów paliw na stacjach benzynowych. Eksperci przewidują, że ceny mogą spaść do dawno niewidzianych 4 zł za litr benzyny 95 czy diesla!

Na początku tego miesiąca zaskoczyły nas ceny na dystrybutorach paliw, na których pojawiła się czwórka z przodu. Spadek poniżej 5 zł za litr dotyczył zarówno oleju napędowego jak i benzyny. Obecnie płacimy za benzynę 95 około 4,75 za litr. Dawno nie było tak tanio, a w perspektywie kilku tygodni cena paliwa może spaść do kuriozalnych 4 zł za litr, a nawet… niżej!

Przeczytaj koniecznie: Raport jakości paliw na polskich stacjach w 2019 roku. Na tych stacjach lepiej nie tankować!

Polscy producenci paliw obniżyli ceny za swój produkt. I tak, metr sześcienny benzyny bezołowiowej 95 staniał o 450 zł, osiągając cenę około 3150 zł. To jest powrót do ceny benzyny z 2016 roku. Diesel zaś potaniał o 336 zł na metrze sześciennym, osiągając cenę hurtową 3330 zł.

Kiedy możemy spodziewać się obniżek cen paliw?

Właściciele stacji benzynowych często nie reagują szybko na spadek cen metra sześciennego paliw, tłumacząc to sprzedażą wcześniej zakupionego, po wyższej cenie paliwa. Niestety sytuacja ta najczęściej nie ma miejsca w drugą stronę. Idący w górę metr sześcienny paliwa od razu wpływa na ceny pali na stacjach. Tak czy inaczej wkrótce, to jest pod koniec miesiąca, prognozowana jest duża obniżka na wszystkich stacjach i ceny pali nawet poniżej 4 zł! Nic tylko jeździć, gdyby nie to zagrożenie epidemiologiczne…

źródło: epetrol.pl

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo wątpliwe. Granice są zamykane, przepływ transportu paliwowego maleje, więc i stacje będą miały mniej paliwa, co za tym idzie raczej będzie drożej. Przy obecnych cenach baryłki już od co najmniej dwóch tygodni PB95 powinno stać poniżej 4zl a jakoś przynajmniej w Wielkopolsce ceny zamrożone. Zamknięcie granic pogorszy sytuację i za dwa tygodnie to benia raczej za szóstkę niż za czwórkę.

    • Towary wjeżdżają bez problemów. Artykuł napisany na podstawie wypowiedzi specjalistów rynku paliwowego. To co piszesz, to tylko dywagacje laika. Nie dyskutuję, bo też jestem laikiem w tej kwestii. Poczekamy, zobaczymy… – Brzoza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.