“Stop Agresji Drogowej” to kryptonim policyjnej akcji, która sięga korzeniami do zamierzchłej przeszłości, czyli… donosów. Donosy, w postaci filmów z zarejesrtowanymi wykroczeniami drogowymi, wysyłać można na specjalną skrzynkę mailową. Myślicie, że nikt nie z niej nie korzysta? Jesteście w ogromnym błędzie!

Uwaga, kamery są wszędzie!

Kiedyś, “za dawny czasów”, chcąc wykonać drogową sztuczkę, albo odkręcić gaz na maksa, trzeba było się rozejrzeć, czy któryś z niebieskich panów nie widzi naszej zbrodni. Teraz jest dużo trudniej – fotoradary, kamery na skrzyżowaniach, monitoring, tajniackie radiowozy, a do tego… prywatne wideorejestratory w cywilnych autach. Tak moi drodzy, każdy teraz może ukarać pirata drogowego, przesyłając nagranie z wnętrza swojego samochodu Komendy Wojewódzkiej Policji regionu, w którym wykonano nagranie.

Jak w pół minuty stracić prawo jazdy? Właśnie tak! [VIDEO]

Rekord donosów

2020 rok był rekordowym rokiem jeśli chodzi o liczbę nagrań nadesłanych przez obywateli do policyjnych skrzynek mailowych, ze wzrostem w stosunku do poprzedniego o 15%. Na podstawie nadesłanych filmów mandaty otrzymała też rekordowa liczba 19 tys. kierowców!

Gdzie najwięcej zgłoszeń?

Najczęściej powiadomienie o mailu w skrzynce wyświetlało się w Komendzie Stołecznej Policji, aż 3317 razy, trochę rzadziej w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – 2645 razy, a w KWP w Krakowie 1504 razy.

Motocyklista zlekceważył fotoradar, ale “zdjęcie” i tak dostał dzięki przejeżdżającej osobówce

ORMO czuwa!

Zgłaszających wykroczenia drogowe nie odstrasza nawet fakt, że policja ma prawo wezwać osobę, która dokonała nagrania, jako świadka wykroczenia, na zeznania w komendzie. ORMO, choć rozwiązane przez Sejm 23 listopada 1989 roku, czuwa nadal!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.