Kawasaki zamierza sprzedawać swój jednocylindrowy model Ninja RR Mono w Europie. Wskazują na to dokumenty złożone przez producenta do europejskiego Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego.

O nowym, jednocylindrowym modelu Ninja RR Mono pisaliśmy w lutym. Producent zapewniał wówczas, że model jednocylindrowy ma być narzędziem w walce o rynki azjatyckie, gdzie coraz śmielej poczynają sobie nie tylko producenci japońscy, ale również koncerny europejskie – BMW i KTM.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ninja 250 RR Mono (1)Okazuje się jednak, że Zieloni otworzyli sobie furtkę do sprzedaży Ninja RR Mono w Europie. W europejskim Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego złożono dokumenty, w których producent zastrzega detale techniczne konstrukcji motocykla jednocylindrowego bliźniaczo podobnego do modelu Ninja RR Mono, który pokazywano w lutym.

Ninja 250 RR Mono (2)Mało prawdopodobne, by Kawasaki zdecydowało się utrzymywać w ofercie dwa motocykle o podobnej pojemności: Ninję 300 i nową Ninję 250 RR Mono. Zatem albo Ninja 300 ewoluuje w stronę KTM RC390 i zyska na pojemności oddając swoje miejsce w ofercie nowemu singlowi, albo po prostu zniknie z oferty.

Ninja 250SL (9)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.