Zmodernizowaną wersję modelu KLR650 ujawniło Kawasaki podczas nowojorskich targów motocyklowych. Jednoślad, który ze względu na swe ponadprzeciętne właściwości zyskał uznanie wojska, nie będzie niestety oferowany w Europie.

Kawasaki KLR650 nazwane New Edition wygląda niemal dokładnie tak samo jak dotychczasowy model, który pozostanie w amerykańskiej ofercie producenta w 2014 roku.  Zmiany obejmują nowe sprężyny przedniego i tylnego zawieszenia i nowe ustawienia amortyzatora.

Nabywcy zaktualizowanej wersji będą mieć również do dyspozycji nowe siodło i drobne zmiany w malowaniu. Kawasaki KLR650 został kilka lat temu wycofany z europejskiego rynku na skutek wyśrubowanych norm emisji spalin obowiązujących na Starym Kontynencie.

Model ten jest jednak wciąż bardzo popularny w obu Amerykach. Ze względu na niezwykłą wytrzymałość i ponadprzeciętną niezawodność cieszy się on popularnością jako pojazd militarny, co skłoniło producenta do uruchomienia specjalnej strony internetowej, której zadaniem jest prezentowanie zalet KLR650 nabywcom instytucjonalnym związanym z armią.

Nowa wersja KLR650 będzie w USA kosztować 6 599 dolarów (20 000 zł).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here