Nowa, turystyczna wersja świetnie sprzedających się modeli Husqvarna Nuda 900 i Husqvarna Nuda 900 R pojawi się w sprzedaży w 2014 roku. W sieci opublikowano szpiegowskie zdjęcie prototypu Husqvarna Nuda 900 Touring.

Kiedyś szwedzka, teraz już niemiecka marka Husqvarna obecnie w istocie jest filią koncernu BMW. Niemiecki zarząd po przejęciu firmy dość udanie zarządzał szwedzką fabryką – nowe motocykle znalazły uznanie klientów, a w 2012 roku sprzedano rekordową liczbę prawie 11 tysięcy jednośladów Husqvarna.

Model Nuda, który zadebiutował przed rokiem wzbudzał skrajne emocje. Najczęstszym zarzutem przeciwników był jednak brak wyrazistości: modelowi zarzucano za mocny silnik do jazdy po mieście oraz zbyt słabą ochronę przed wiatrem jak na motocykl turystyczny. I właśnie te ostatnie wątpliwości rozwiewa zapewne nowy model – sądząc po zdjęciach Husqvarna Nuda Touring to rasowy długodystansowiec.

Oprócz powiększonej szyby w porównaniu do dwóch istniejących modeli ma również szerszą kanapę i trochę więcej owiewek. Silnik prawdopodobnie nie uległ natomiast zmianie: maszyna nadal napędzana będzie jednostką, która została zapożyczona z motocykla BMW F800GS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here