Honda CB 400 jako rasowy streetfighter powstała w warsztacie FMW McFly – firmy, która reprezentuje dość specyficzną szkołę tuningu. Znakami szczególnymi tego motocykla są zaskakujące rozwiązania i niespotykane kolory.

Honda Cb 400 przeszła gruntowną przemianę – zamontowano widelec przedni od Bimoty Supermono i tylny wahacz zrobiony z kratownicy rurowej. Zabieg ten znacznie usportowił linię motocykla i poprawił prowadzenie w zakrętach.

Zbiornik od Yamahy Thundercat, siodło od Ducati Monster i dwa umieszczone pionowo światła pochodzące od Harleya-Davidsona to kolejne zmiany stylistyczne, które wizualnie oddaliły motocykl od starej, ciężkiej CB400. Tunerzy z FMW przenieśli chłodnicę oleju za silnik, i stworzyli specjalne kanały, w których zadziornie wyglądające wiatraki wymuszają przepływ powietrza, konieczny do chłodzenia silnika.

Ze starego silnika Hondy został tylko korpus. Zamontowano nowe tłoki, wał, wyczynowe wałki rozrządu i sportowe zawory. Aby motocykl miał odpowiednią ilość powietrza, zamontowano filtr K&N, co wymusiło także przeróbkę układu wydechowego, który teraz pochodzi od Bimoty.

W tylnym hamulcu bębnowym zamontowano układ hydrauliczny, który wspomaga jego działanie. Linki w stalowym oplocie z przodu i z tyłu sprawiają, że motocykl zatrzymuje się w miejscu. Dodatkowo przednie zaciski hamulcowe są chłodzone zrobionym na specjalne zamówienie układem.

Musimy przyznać, że skala przeróbek i pomysłowość tunera zrobiły na nas piorunujące wrażenie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here