Energica EGO zachwyciła publiczność na zakończonych właśnie targach EICMA 2013. Elektryczny superbike z mocą maksymalną 136 KM i osiągający prędkość 240 km/h będzie jednak dostępny w sprzedaży dopiero na początku 2015 roku.

Ostre linie nadwozia zostały pokryte delikatną perłową bielą przełamaną zielonymi akcentami. Kontrastowy i agresywny design motocykla został przyjęty z dużym entuzjazmem zarówno przez media jak i potencjalnych użytkowników.

Nowy model włoskiego producenta jest wyposażony w chłodzony cieczą silnik PMAC (Permanent Magnet AC), który generuje aż 195 Nm momentu obrotowego w zakresie od 0 do 4700 obr/min. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3 sekundy. Za skuteczną redukcję prędkości i bezpieczeństwo odpowiada układ hamulcowy Brembo i ABS w wyposażeniu standardowym stworzony we współpracy z Bosch.

Motocykl ma zasięg 150 km przy stałej średniej prędkości 80 km/h. Czas ładowania baterii o pojemności 11,7 kWh to zaledwie 3,5 godziny. Przyjazny środowisku i ekonomiczny superbike został w całości zaprojektowany i skonstruowany we Włoszech. Producent milczy na temat ceny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.