Zero Motorcycles, amerykański producent elektrycznych jednośladów, połączył siły z holenderską organizacją Coast to Coast e-Mobility Initiative. Celem współpracy jest rozwój i promocja tego segmentu rynku po obu stronach Atlantyku.

Firmy Zero Motorcycles nie trzeba specjalnie przedstawiać, amerykańska firma to lider w branży elektrycznych motocykli. Coast to Coast e-Mobility Initiative to z kolei prywatno-publiczna inicjatywa, której zadaniem jest promocja i wymiana doświadczeń dotyczących pojazdów elektrycznych. Uczestniczą w niej koncerny, uniwersytety, banki i służby publiczne, m.in. holenderskie ministerstwo transportu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Celem współpracy obu organizacji jest wzrost rynku elektrycznych jednośladów zarówno w USA jak i w Europie. Zero działa na europejskim rynku już od 2009 roku, a siedzibę ma właśnie w Holandii, w mieście Alkmaar. Kraj ten jest bardzo ważny dla wszystkich firm z segmentu nowych technologii i alternatywnych źródeł energii, gdyż jako jeden z najnowocześniejszych na naszym kontynencie jest bardzo otwarty na nowe, ekologiczne środki transportu.

Czy nam się to podoba, czy nie, ropa kiedyś się skończy i wszyscy będziemy śmigać bezgłośnymi elektrycznymi jednośladami. Należy mieć nadzieję, że takie inicjatywy sprawią, że nie będzie to droga przez mękę, a pojazdy których będziemy dosiadać będą pełnoprawnymi motocyklami, dającymi tyle samo radości z jazdy co obecnie użytkowane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here