Ducati Monster 1000 w wersji offroad. Właściciel chce nim pojechać na wyprawę do Mali

-

Affetto Ducati, holenderski dealer włosko-niemieckiej marki zaprezentował podczas targów w Utrechcie model Ducati Monster 1000 w wersji offroad. Terenowa wersja miejskiego „potwora” nosi nazwę Ducati Monster 1000 Ground River.

Motocykl powstał na zamówienie klienta, który zamierza wystartować w tegorocznej edycji Timbuktu Challenge – wyprawy do Mali, która startuje każdej zimy z Wielkiej Brytanii. Motocykl wyposażono m.in. w dłuższe sprężyny, koła szprychowe i kostkowe opony. Zawieszenie podniesiono i dostosowano do pokonywania afrykańskich nierówności. Pozostałe z 230 godzin pracy nad off-roadową wersją Ducati Monster 1000 poświęcono na odchudzenie maszyny.

Ducati Monster 1000 Ground River w zaprezentowanej wersji można zamówić u holenderskiego dealera. Koszt: 16 tys. euro, czyli 67 tys. zł.

Zagadką pozostaje, czy maszyna w ogóle wystartuje w imprezie. W Mali trwają bowiem walki i nie zanosi się na ich rychłe zakończenie. Organizator sugeruje jednak możliwość zmiany trasy wyprawy.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY