Firma Zero Motorcycles stworzyła aplikację współpracującą z komputerem pokładowym. Może wyświetlać na ekranie smartfona różne parametry motocykla w czasie rzeczywistym lub je archiwizować.

Aplikacja Zero Motorcycles, największego w USA producenta elektrycznych motocykli, dostępna będzie w wersji na iPhone’a oraz dla systemu Android. Zero Motorcycles to pierwsza aplikacja, która pozwala kontrolować charakterystykę motocykla w smartfonie. Połączona przez Bluetooth, może wyświetlać w czasie rzeczywistym takie informacje jak stopień naładowania akumulatora, moment obrotowy czy wartość zaoszczędzonych dzięki elektryczności pieniędzy.

Możliwe jest także archiwizowanie danych. Aplikacja może działać w dwóch trybach, wyświetlając wirtualną tablicę przyrządów lub dane statystyczne. Użytkownik może dowolnie dostosowywać, co chciałby widzieć na wyświetlaczu.

Zero Motorcycles pozwala także użytkownikowi ingerować w komputer pokładowy. Można z jej poziomu ustalić np. wartość momentu obrotowego, graniczną prędkość lub ilość energii odzyskiwanej podczas hamowania.

Wszystkie motocykle Zero od roku modelowego 2013 będą zintegrowane z aplikacją. Dzięki temu, w razie usterki, możliwe będzie wysyłanie raportu diagnostycznego do serwisu i otrzymanie natychmiastowej pomocy.

Co ważne, aplikacja jest darmowa. Niewątpliwym minusem jest jednak fakt, że współpracuje tylko z elektrycznymi motocyklami firmy Zero.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.