Po ekscytującym 899 Panigale zespół Ducati przygotował kolejną smakowitą nowość: 1199 Panigale R Superleggera. Dla znawców tematu ten przydomek jest oczywisty: czeka nas superlekka wersja wspaniałej wyścigówki z Borgo Panigale.

Nowe Ducati 1199 Panigale R Superleggera będzie bazowało na wersji R włoskiego ścigacza. Zostanie jednak pozbawione wszystkich elementów, które nie są absolutnie niezbędne do rywalizacji na torze.  Zastąpienie aluminium magnezem, tytanem i włóknami węglowymi dodatkowo odciąży i tak lekki już motocykl. Efektem modyfikacji będzie oszczędność 18 kilogramów masy.

To jednak nie koniec zmian – silnik także będzie zestrojony do wymagań nowej konstrukcji dając moc 220 KM. Amortyzatory Öhlins i hamulce Brembo są wyposażeniem standardowym Panigale, jednak wersja Superleggera otrzyma nowoczesny system regulacji zawieszeń oparty na doświadczeniach z WSBK.

Ducati 1199 Panigale R Superleggera ma być wyprodukowane w limitowanej edycji 500 sztuk dostępnych tylko dla wybranych przez firmę klientów. Cena nie będzie korzystna – ma wynieść  47 950 euro (200 000 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here