Dokumenty ujawnione we włoskim urzędzie patentowym jasno wskazują na zainteresowanie Ferrari segmentem motocykli. Inżynierowie legendarnej firmy pracują nad nowoczesnym silnikiem w układzie V o dosyć nietypowej konstrukcji.

To już kolejny raz, kiedy niedyskrecja urzędników daje pożywkę łowcom motoryzacyjnych plotek. Tym razem ujawniono jeden z wniosków patentowych złożonych przez firmę Ferrari, ikonę branży samochodowej. Wygląda na to, że szykuje się ona do prac nad stworzeniem jednośladu tej marki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W dokumentach widnieje zaprojektowany przez inżynierów firmy nowatorski silnik typu V-Twin, który nie potrzebuje wałków wyrównoważających. Zamiast tego na korbowodzie umieszczono dodatkowe wirujące ciężarki. Ma to zapewnić spokojna pracę jednostki przy jednoczesnym zredukowaniu jej wagi.

Ferrari zastrzegło też nazwę dla nowego pojazdu, która brzmi Cavallino – po polsku kucyk. To chyba dosyć jasne nawiązanie do legendarnego logo marki z czarnym koniem na żółtym tle. Ciekawe, czy nowa włoska maszyna dorówna legendzie polskiego kucyka, motorynki Pony. Zachowujemy w tym względzie daleko posunięty sceptycyzm.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.