Niemiecki magazyn Motorrad ujawnił szpiegowskie zdjęcie motocykla BMW R1200R z silnikiem chłodzonym cieczą. Model w tej konfiguracji zobaczymy jednak najprawdopodobniej dopiero w roku 2015. 

Nowe BMW w maskującym malowaniu zostało przyłapane podczas testów na torze. Niestety na zdjęciu widać tylko górną część pojazdu. Choć silnik jest zakryty barierą, widać pewne szczegóły zdradzające jego konstrukcję.

Duża pojedyncza chłodnica w miejsce stosowanych do tej pory dwóch małych wymusiła rezygnację z przedniego zawieszenia Telelever, na które zwyczajnie zabrakło miejsca. Mamy więc klasyczny widelec upside-down, znany chociażby z modeli S1000RR i R NineT.

Nowy silnik boxer chłodzony cieczą

Przednia lampa ma nowy, bardziej owalny kształt. Nowa jest też tylna część ramy, z widocznym stelażem pod kufry, który zapewne trafi do katalogu akcesoriów. Pozostałe elementy motocykla zdają się pozostawać bez zmian.

Dotychczasowy model R1200R

Bawarski producent jest mistrzem kontrolowanych przecieków, można więc uznać, że zdjęcie jest częścią kampanii umiejętnie podgrzewającej emocje przed oficjalną premierą. Debiut modelu R1200R z nowym silnikiem spodziewany jest podczas październikowych targów Intermot w Kolonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.