Białoruś: w Grodnie pasażerów przewożą pierwsze mototaksówki

-

W Białoruskim Grodnie na ulicę wyjechały pierwsze w tym kraju mototaksówki. Na początku flota pojazdów, należących do korporacji Bertel będzie liczyła dziesięć maszyn. 

Nie podano nazw konkretnych modeli, jakie w Grodnie będą przewozić pasażerów. Wiadomo jedynie, że oprócz widocznej na zdjęciu Hondy Gold Wing będą to motocykle Kawasaki, Harley-Davidson i Suzuki. Kierować nimi będą doświadczeni motocykliści – członkowie białoruskiego klubu Nosorogi (nosorożce).

Mototaksówki wejdą w skład już istniejącej korporacji taksówkowej. Jak mówi jej właściciel Siergiej Bertel, w pierwszym etapie będą zamawiane z dużym, co najmniej kilkugodzinnym wyprzedzeniem i dostępne jedynie wieczorami w dni wolne od pracy. Po okresie testowym motocykle będą już podstawiane podobnie jak samochody, w czasie 5-7 minut.

Co ciekawe, klient ze strony internetowej firmy będzie mógł na podstawie zdjęcia wybrać, jakim modelem chce pojechać. Od kierowcy otrzyma oprócz obowiązkowego kasku również kurtkę i rękawiczki.

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY