śr., 19 sty 2022

Bezpieczna Jazda z Motorismo. Poznaj szczegóły szkolenia na torze

-

Bezpieczna Jazda z Motorismo coraz bliżej. Przedstawiamy szczegółowy plan szkolenia na Torze Poznań i przypominamy, że trwa nasz konkurs, w którym możecie zdobyć wejściówkę na tę imprezę. 

Bezpieczna Jazda z Motorismo rozpoczyna się na Torze Poznań w niedzielę od godziny 8:00. Warto przybyć chwilę wcześniej, aby sprawnie zarejestrować się i dokonać wszelkich formalności. Zbieramy się w Sali Dużej, do której poprowadzą cię od głównej bramy drogowskazy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

msm7Trening poprzedzi wprowadzenie teoretyczne oraz omówienie prawidłowej regulacji motocykla i podstaw. Wszystko po to, by prawidłowo wykonać każdy z trenowanych elementów. Otrzymasz naklejkę na motocykl, która przyporządkuje cię do odpowiedniej grupy.

motorismo tabelaW szkoleniu weźmie udział 64 uczestników. Zostaną oni podzieleni na 8 równych grup (A-H), z których każda w tym samym czasie będzie ćwiczyć na jednym ze stanowisk szkoleniowych. Zostały one podzielone wg istoty trenowanego elementu w odpowiednich miejscach toru.

Zdobądź wejściówkę na szkolenie Bezpieczna Jazda z Motorismo!

Szczegółowy plan ćwiczeń na torze:

1. Próba hamowania i przyspieszania (prosta start- meta)
2. Szkolenie mechaniczne (boks techniczny w wieży)
3. Korekta toru jazdy w łuku (Baba Jaga)
4. Test łosia (odcinek 4-5)
5. Nagła zmiana kierunku jazdy (odcinek 6-7)
6. Jazda w łuku ze stałym gazem (kukurydza)
7. Szkolenie medyczne (duża sala)
8. Praktyczne użycie tylnego hamulca (pod wiaduktem).

torKażda grupa będzie miała dokładnie pół godziny na trening danego elementu. Po tym czasie wszystkie grupy synchronicznie zmieniają stanowiska szkoleniowe. Co ważne – cały dzień wytężonego treningu zakończy się wspólną biesiadą przy grillu.

msm4W trakcie szkolenia będzie również możliwość posilenia się podczas „szkolenia mechanicznego” w boksie technicznym wieży.

msm5Trenerami będą utytułowani zawodnicy Mistrzostw Polski oraz licencjonowani instruktorzy sportu motocyklowego. Głównym instruktorem będzie Jacek Molik – zdobywca Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych oraz licencjonowany sędzia i delegat techniczny FIM.

msm1Każdy z uczestników otrzyma praktyczne, indywidualne wskazówki co do poprawności wykonywanych manewrów. Będziesz miał okazję poznać swoje słabe punkty, złe nawyki oraz skorygować popełniane od dawna błędy.

msm2To niepowtarzalna okazja by podnieść swój poziom wiedzy technicznej, percepcji zagrożeń oraz umiejętności i kultury prowadzenia motocykla. Te wszystkie elementy składają się na szeroko pojęte bezpieczeństwo. A przy tym – co najważniejsze – to porządna dawka emocji, adrenaliny i niesamowitej frajdy!

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Junak 121 2022 – powrót króla pragmatycznej uniwersalności… [dane techniczne, cena, opis, opinia]

Junak 121 to motocykl, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez polskich motocyklistów i to już chwilę po jego premierze na rynku. Jego...

Prawo drogi – interaktywna, motocyklowa powieść cykliczna. Odcinek 1: Amnezja

Droga to dla wielu tylko środek dotarcia do celu. Dla motocyklisty to cel sam w sobie. Może to i frazes, ale właśnie wokół drogi...

Skradziono Junaka M10 z wózkiem bocznym z Poznania

Chociażby bardzo nie chcielibyśmy o takich rzeczach informować to uważamy jednak, że Internet, a także społeczeństwo motocyklowe ma ogromną moc. Nagłaśnianie takich informacji jest...

Jaki prezent dla motocyklisty? Wieszak na kombinezon i kask motocyklowy GP BOX

Motocykliści są szczególną grupą, która posiada sporą wiedzę i doświadczenie, a także wiele rozwiązań testuje na własnej skórze. Fani jednośladów dokładnie zdają sobie sprawę z...

Sam Sunderland zwycięża Rajd Dakar na motocyklu GasGas – dobre wyniki Polaków

Motocykliści jako pierwsi zakończyli zmagania na tegorocznym Rajdzie Dakar i po raz kolejny mogliśmy obserwować przepiękne widowisko. Końcowe wyniki pokazują, że w kategorii jednośladów...