wt, 13 Kwi 2021

Arai Concept X – bezpieczeństwo jest zawsze w modzie

-

W ciągu ostatnich kilku lat na polskim rynku popularność zyskują motocykle typu cafe racer, custom, cruiser. Do tego typu maszyn potrzeba nie tylko klasycznego stroju, ale i kasku. Coraz większa liczba producentów wychodzi naprzeciw temu trendowi – w tym słynący z niezawodnych kasków – Arai.

Concept X, wprowadzony na rynek w 2020 roku, to pierwszy kask z kolekcji Arai stylizowany na klasyczny.

Bezpieczeństwo nie jest retro

Mimo że Concept X jest stylizowanym kaskiem, to w kwestii bezpieczeństwa wciąż jest liderem. Lekka atestowana skorupa kasku Arai Concept-X, wzmocniona opatentowanym paskiem obwodowym, jest tak zaprojektowana, aby w razie wypadku sunąć po powierzchni i odbijać się od przeszkód, minimalizując ryzyko urazów głowy i kręgosłupa. Zewnętrzna powłoka Concept-X wykorzystuje peryferyjnie opasaną konstrukcję z laminatu e-Complex (PB e-cLc) zapewniającą lekkość i wytrzymałość. Kask został zaprojektowany tak, aby odbijał się i rozkładał siły uderzenia. Zastosowano nowe materiały, które zastąpiły matę AR jako warstwę środkową, co pozwoliło na znaczną redukcję wagi, przy zachowaniu tej samej wytrzymałości, co konstrukcja PB-cLc. Jego kształt nawiązuje do ideologii R75, która ma gwarantować bezpieczeństwo podczas upadku. Dbałość o bezpieczeństwo przejawia się również w zastosowanym zapięciu podwójne D, a także w awaryjnym wyciąganiu poduszek policzkowych. Jeżeli chodzi o wyściółkę kasku, to jest w pełni wypinana – zarówno środek, jak i wspomniane poduszki policzkowe.

Wentylacja w wersji premium

Klasyczna powłoka zewnętrzna kasku motocyklowego Arai Concept-X skrywa niezawodny, wewnętrzny system wentylacji. Na pierwszy rzut oka nie widać wentylacji górnej. Powietrze wpada przez przedni wlot, znajdujący się na wizjerze – w brewkach, i jest zaciągane przez ukryty w wyściółce wielostopniowy kanał wentylacyjny. Tędy powietrze jest rozprowadzane pod wyściółką, przez tunele w EPS-ie, i znajduje ujście w trzech wylotach z tyłu kasku. Dodatkowo sześć oczek szczelinowych tworzy kolejne wloty powietrza i zapobiega parowaniu.

Spójrz na to z innej strony…

System mocowania osłony VAS-VC nie tylko nadaje wyglądu retro, lecz także poprawia wydajność, obniżając punkt obrotu, aby zmaksymalizować gładki kształt skorupy. Co ciekawe szyba, która jest montowana w tym kasku, jest standardową szybą dla całej kolekcji. Można więc używać wymiennie także szyb czarnej i lustrzanej.

Wersje kasku, cena

Model Concept X od Arai możemy kupić w dwóch wersjach. Podstawowa wersja jest jednokolorowa, w cenie 2799 zł. Wersja malowana to koszt 3299 zł.

W Dobrych Sklepach Motocyklowych kask jest objęty 5-letnim programem gwarancji. Można go również zarejestrować w programie Assistance.

O marce Arai

Od ponad 90 lat japońska marka Arai specjalizuje się w tworzeniu kasków premium. Opracowała najbardziej zaawansowane technologie stosowane obecnie również przez inne marki (m.in. ECRS, CLC, PB-SNC, 3-strefowy EPS, R75). Ponad połowa zawodników wyścigów Isle Of Man TT oraz Formuły 1 jeździ w kaskach Arai, a niemal 95% osób, które kupiły kask tego japońskiego producenta, pozostaje wierna marce.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Reklama
Reklama