830 kilometrów na jednym baku. Brytyjczyk bije motocyklowy rekord spalania

-

1,36 l na 100 km – ten niewiarygodny wynik, osiągnął pewien Brytyjczyk podróżujący na chińskim motocyklu Honley 125. Motocyklista spędził 18 godzin podróżując z prędkością poniżej 50 km/h z Huddersfield do John O’Groats.

Jason Lodge postanowił przeprowadzić eksperyment, którego celem było zużycie jak najmniejszej ilości paliwa. W tym celu zakupił niedrogi chiński motocykl niezbyt znanej marki Honley o pojemności 125 cm3 i wybrał się w podróż z rodzinnego Huddersfield do odległego o blisko 830 km John O’Groats w Szkocji.

830 kilometrów na jednym baku. Brytyjczyk bije motocyklowy rekord spalania

Podróż zajęła Jasonowi niemal 18 godzin, ponieważ dla dobra sprawy zdecydował się nie przekraczać 50 km/h. Jak sam przyznaje, było to jego najdłuższe 18 godzin w życiu.

– Próbowałem trochę przyspieszyć, ale kiedy orientowałem się, ze spalanie gwałtownie wzrasta, zwalniałem – mówi Jason. Choć przyznajemy, że rezultat osiągnięty przez Brytyjczyka jest zadziwiający, dręczy nas pewne pytanie: czy o to właśnie chodzi w motocyklowej pasji?

 Trasa podróży Jasona Lodge


Wyświetl większą mapę

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY